top of page
Business%20Presentation_edited.jpg

ליווי מנהלים ומנטורינג

מה אתה בוחר להיות – מנהיג או מנהל?

מנהל הוא אדם שהארגון נתן לו את הכוח והסמכות לנהל את עובדיו על ידי מתן הוראות או פקודות.

מנהיג גם הוא אחראי על ניהול העובדים. עם זאת, הכוח שלו לא מגיע מתוך הסמכות אלא ממקום של השפעה, הוא סוחף אחריו את האנשים בזכות האישיות שלו.   

 

כיצד היית מעדיף שעובדיך ירגישו כלפיך ויתנהלו בארגון?

האם היית רוצה לקבל מעובדיך כבוד מתוך פחד שאתה המנהל ומשפיע באופן ישיר על שכרם, קידומם ואף סיום העסקתם?

או שהנך נתפס כמנהיג המכבד את עובדיו, קיים בינכם אמון הדדי והנך דואג לעובדיך ומתחשב בצרכיהם האישיים?

האם העובדים שתחתיך יבצעו את המשימות המוטלות עליהם מבלי יכולת לראות, להבין ולהשפיע על התמונה הרחבה של המטרה או שעובדיך יבינו מה היא מטרת העל, יזמו רעיונות חדשים ואף תנהלו שיח משותף כיצד נכון ליישם זאת?

לא כולנו נולדנו עם תכונות של מנהיג אבל מחקרים מוכיחים שמנהיגות ניתנת ללמידה.

כך תיאר זאת בספרו "להוביל לשינוי" פרופ' ג'ון קוטר, מומחה בתחום המנהיגות בעסקים: "מנהלים-מנהיגים מצליחים במאה ה-21, הם אנשים שהנכונות והיכולת להתפתח, תופסות מקום מרכזי בקריירה האישית ובהצלחה הכלכלית שלהם ושל הארגונים שלהם. הם מתפתחים ונעשים מוכשרים להפליא בקידום השינוי של הארגון שלהם. הם לומדים להיות מנהיגים". 

לאחר כ-30 שנות קריירה בהן הובלתי מאות עובדים, יש לי את הידע, היכולת והניסיון להעניק לכם כלים למימוש הפוטנציאל המנהיגותי הטמון בכם.

אז מהו תהליך הליווי?

תהליך הליווי מותאם באופן אישי ומעניק כלים פרקטיים.

לאחר שיחת היכרות וזיהוי צרכים המבוצעת בפגישה הראשונה, אני בונה תכנית פיתוח אישית על פיה יתקיים תהליך הליווי. התהליך מורכב  מכ-10 מפגשים בני שעה וחצי, המתקיימים פעם בשבוע.

במהלך תהליך הליווי, עולים נושאים שונים שמתייחסים ליכולות המנהיגות. מהניסיון שלי, אלו הם הנושאים הנפוצים ביותר בתהליכים מסוג זה, אך כמובן שלכל אחד שמגיע אליי אני מתאימה את התהליך הנכון עבורו:

  • מנהל.ת או מנהיג.ה – מה בין ניהול ומנהיגות? מנהיגות כדרך חיים וכיצד להביא אותה לידי ביטוי ביום יום מול העובדים. חיזוק והעצמה אצל המנהל ופיתוח מיומנויות המאפיינות מנהיגים.

  • סגנונות ניהול ומנהיגות – הכרת טיפוסי מנהלים, מקורות סמכות והשפעה, בניית פרופיל ניהולי אישי, זיהוי פערים בין רצוי למצוי והגדרת מטרות להתפתחות אישית.

  • הפסיכולוגיה והפרקטיקה של ניהול עצמי – ניהול זמן וניהול משימות בשגרה ובמצבי לחץ מלוות באתגרים לא מעטים, אנחנו נתמודד עם האתגרים הללו ונלמד כיצד לגבור עליהם.

  • שגרות ניהול – בנייה וייצוב שגרות ניהול ומתן כלים לבחינת היעילות שלהם לאורך זמן. לדוגמא: ניהול ישיבות צוות אפקטיביות, ממוקדות מטרה ובעלות תוצאות והחלטות. שיפור אופן ביצוע ההכנה, הניהול והמעקב אחר הישיבות.

  • משוב ככלי להנעת עובדים – מתן כלים ושיפור מיומנויות לתכנון וביצוע שיחות משוב כחלק מתהליכי הבקרה וההתפתחות של הצוות.

  • המנהיג כמנטור עבור עובדיו – קבלת כלים לניהול ממקום של השפעה במטרה לפתח את העובדים ולייצר תחושת מחוברות לצוות ולמנהל. 

  • סגנונות תקשורת – הכרת סגנונות התקשורת השונים, זיהוי סגנון התקשורת האישי שלי כמנהל ואיך מתקשרים עם הסגנונות השונים של העובדים, להשגת תוצאות אופטימליות.

pexels-miguel-á-padriñán-194094.jpg

במסגרת תהליך הליווי תהיה למתאמן האפשרות להתייעץ איתי בסוגיות ניהוליות העולות מהשטח, ולזכות לתמיכה בתהליך הצמיחה האישית שלו.

אני מזמינה אתכם לפגישת היכרות ללא תשלום וללא התחייבות, בה ניוודע אחד לשנייה ונבחן ביחד מהי הדרך המתאימה לכם, בדרך אל המטרה.  

חברות המעוניינות לרשום את המנהלים הצעירים בארגון לתוכנית הליווי ולתת להם הזדמנות להתפתח למנהיגים, מוזמנות לפנות אליי וביחד נתאים עבורן ועבור המנהלים הצעירים את התוכנית המתאימה.

bottom of page